5 zásad praní péřové bundy

Také si kladete otázku, zda péřová bunda patří do čistírny nebo to zvládne i vaše pračka? Praní a následné sušení péřových bund je náročnější než u obyčejného trička, ale pokud dodržíte 5 základních zásad, rozhodně to doma bez problémů zvládnete. 

    Praní péřové bundy

 

 1. Při praní péřové bundy respektujte symboly, které jsou uvedené na textilním štítku všitého ve vnitřní části bundy.        

                   

2. Většinou se doporučuje prát na 30 až 40 stupňů. Nezapomeňte také před praním zapnout všechny suché i normální zipy, druky nebo knoflíky.

Prát na 30 - 40 stupňů

3. Rozhodně perte bundu v pračce, na ruční praní zapomeňte. A do pračky dávejte jen speciální prací přípravky určené na oděvy s peřím (např.: Miele peří nebo Nikwax Down Wash). Běžným pracím prostředkem z peří odstraníte přírodní oleje, čímž peří ztratí své izolační vlastnosti a v bundičce by vám pak byla zima. 

 

4. Po vyprání péřové bundy přichází na řadu velmi důležitý proces - sušení. Nejlepší volbou je sušička, kterou nastavte na nízkou teplotu a ideálně i program „Teplý vzduch“. Program je šetrný a bundu krásně načechrá. Nezapomeňte přidat k bundě dva až tři speciální míčky do sušičky (nebo čisté tenisáky), které peří rovnoměrně rozprostřou po celé bundě a sníží dobu sušení.Míčky na praní

 5. Pokud nemáte sušičku, sušte bundu samovolně na vzduchu nejlépe v místnosti, kde budete větrat. Bundu položte vodorovně na plochu (nevěšte přes jednu prádelní šňůru) mimo dosah tepelného záření a mimo přímé sluneční záření. Nejdůležitější je bundu pravidelně protřepávat. Po vyprání se v bundě vytvoří na pár místech shluky peří a jinde bude peří chybět. Pravidelným protřepávání postupně dostanete peří po celé bundě. Bunda může při pokojové teplotě schnout až tři dny. Při špatném sušení by mohlo dojít i k zplesnivění peří.

 

Jak vidíte pustit se do praní péřové bundy doma je přeci jen trochu složitější a časově náročnější, ale pokud dodržíte tyto rady, tak to zvládnete určitě bez problému.  Navíc ušetříte penízky, za nošení bundy do čistírny a vaše bunda bude zase jak nová.

 

Nejen péřové bundy adidas, ale i další super kousky najdete zde => Podívat se

 

 

zdroj foto: tchibo, stylinstory

 

Zobrazeno: 25556

Comments 

0 # cheap hostingprofile 2018-11-01 08:38
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Reply | Reply with quote | Quote

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit